Посилення міжнародної антикорупційної інфраструктури: керівництво НАБУ завітало до ЦБА

Продовження багаторічної співпраці та посилення міжнародної антикорупційної інфраструктури — про це йшлося під час першої офіційної зустрічі Директора НАБУ Семена Кривоноса з новопризначеним керівництвом Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща (ЦБА).

Сторони зосередились на підвищенні ефективності розслідування корупційних злочинів транскордонного характеру, обміну досвідом та сучасними практиками.

Під час обговорення питання створення тренінгового центру на базі Національного бюро представники ЦБА поділились власним успішним досвідом створення такого закладу та організації процесу навчання. 

Крім того, сторони обговорили організацію для співробітників НАБУ тренінгів з кримінального аналізу, аналізу фінансових і телекомунікаційних даних та OSINT.

ЦБА стало першим правоохоронним органом, з яким Національне бюро започаткувало міжвідомчу співпрацю. З 2016 року працівники НАБУ та ЦБА реалізували низку антикорупційних розслідувань. Серед них найбільшого резонансу набуло викриття у 2020 році злочинної групи на чолі з колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України.

Це був перший в історії України випадок, коли особливо тяжкий корупційний злочин викрито зусиллями міжнародної спільної слідчої групи.