Продаж будівель у центрі Києва за безцінь: справу скеровано до суду

Перед судом постануть ексдиректор ДП МВС України «Інформ-Ресурси» та його заступник, яких обвинувачують у завданні 187 млн грн збитків держпідприємству під час відчуження приміщень.

Як встановило слідство у серпні 2018 року директор Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» відчужив належні ДП будівлі у центрі Києва. Ці об’єкти перебували у податковій заставі та не могли бути продані до погашення податкових зобов’язань.

Крім того, посадовець значно занизив їхню реальну вартість. Він також використав підроблені документи та приховав від оцінювача відомості про користування підприємством земельною ділянкою, на якій знаходились будівлі. Таким чином обвинувачений за 16 млн грн продав об’єкти, дійсна вартість яких становила понад 187 млн грн.

Наприкінці 2018 року директор ДП та його заступник заволоділи 16 млн грн, отриманими від незаконної оборудки, використавши для легалізації підконтрольні їм юридичні особи. Про підозру очільнику ДП повідомили у листопаді 2021 року, а заступнику –– у серпні 2023 року.

У жовтні 2023 року розслідування завершили.

Дії ексдиректора ДП кваліфіковані за ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 388, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 357, ч. 2 ст. 364 КК України. Дії його заступника – за ч. 5 ст. 191 КК України.

Усього у злочинній схемі брали участь п'ятеро осіб. Стосовно трьох з них судом вже винесено обвинувальні вироки.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.