Розширення штату та незалежна експертиза вкрай необхідні НАБУ: Семен Кривонос зустрівся з послом Канади

Збільшення штату детективів та криміналістів є одним із основних завдань, які наразі стоять перед керівництвом Національного бюро, адже саме від цих працівників залежить кількість викритих корупційних злочинів та ефективність розслідувань. На цьому наголосив Директор НАБУ Семен Кривонос під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою.

«Маємо суттєву недостачу персоналу, особливо оперативно-технічного рівня, а це «очі і вуха» Бюро. Критично не вистачає криміналістів, які супроводжують слідчі дії і здійснюють цифрову експертизу вилучених приладів. Саме тому ми вирішили скоротити службовців, які не виконують основну функцію НАБУ і перерозподілити ці посади на користь тих, хто задіяний у розслідуванні», - сказав Семен Кривонос.  

Директор НАБУ підкреслив, що ці зусилля, зокрема, спрямовуються на задоволення нагального запиту суспільства і міжнародних партнерів – виявлення «чинної» корупції. «Значну частину ресурсу Бюро буде спрямовано на виявлення «чинних» схем, тобто тієї корупції, яка відбувається зараз, а не два-чотири роки тому. Наприклад, як нещодавнє викриття Голови Верховного Суду», - повідомив Семен Кривонос, додавши, що у фокусі уваги Бюро окрім судової наразі перебувають податкова та митна сфери, тендерні і оборонні закупівлі.

Очільник Національного бюро також звернув увагу на необхідності створення незалежної експертної установи при НАБУ, що, за його словами, дозволило б значно прискорити розслідування та усунути ризики підкупу експертів, впливу на результати експертних висновків та витоку інформації.

«Коли йдеться про розширення ресурсної бази Національного бюро, слід розуміти, що це перш за все інвестиція в Україну. Це також демонстрація міжнародній спільноті і бізнесу того, що вони можуть приїжджати і працювати в Україні. Що у справах НАБУ все гаразд, а корупціонери перебувають у полі зору його детективів», - сказала пані Ґаладза.