Розслідування корупції в енергетиці - один із топпріоритетів НАБУ — Семен Кривонос

Енергетична сфера має безпосереднє відношення до післявоєнного відновлення країни, а тому будь-які прояви корупції в ній мають припинятися у зародку. На цьому наголосив Директор НАБУ Семен Кривонос під час виступу на форумі «Енергія Бізнесу», організованому Forbes Ukraine.

«Майбутнє відновлення країни передбачає значні фінансові вливання, а отже і підвищені корупційні ризики, зокрема в енергетичній сфері. Саме тому розслідування корупційних правопорушень у галузі енергетики є одним із топпріоритетів НАБУ», - зауважив Семен Кривонос.

Він перелічив основні корупційні ризики в енергетичній сфері та підкреслив важливість усунення передумов правопорушень: «Викриття того чи іншого злочину не є абсолютною гарантією зменшення рівня корупції. Це лише лікування симптомів «хвороби», а не її причин. Потрібні глибокі та системні зміни, які унеможливлять корупцію».

На останок Семен Кривонос розповів, що питання ефективної енергетичної відбудови перебуває у полі зору міжнародних партнерів України:

«Наші міжнародні партнери зацікавлені як у прозорому відновленні України, так і у контролі над виділеними на це відновлення коштами. Буквально годину тому я підписав Меморандум про співпрацю з Робером Сторчем – Генеральним інспектором Пентагону, який нещодавно був визначений головним контролером над виділеними для відновлення України коштами».