Справу ексголови ДСА скеровано до суду

14 лютого 2024 року НАБУ і САП скерували до суду кримінальне провадження стосовно колишнього голови Державної судової адміністрації, якого обвинувачують у підбурюванні до надання неправомірної вигоди суддям Верховного Суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства та у шахрайстві.

За даними слідства, у березні минулого року обвинувачений отримав від представника комерційного підприємства 7,5 тис. дол. США, з яких 5 тис. дол. США мали бути передані суддям за винесення рішення, а 2,5 тис. доларів США — залишені собі за посередницькі послуги.

Надалі посадовець обіцяв посприяти у винесенні рішення суддями Верховного Суду, зокрема й через залучення до цього голови ВС. Втім, після викриття голови ВС на одержанні неправомірної вигоди, поведінка голови ДСА різко змінилася. Він почав ухилятися від вирішення питання, проте й не маючи намір повертати отриману ним неправомірну вигоду.

Наприкінці липня 2023 року посадовцю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

У вересні матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Подробиці вчинення злочину в оперативному відео.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.