Спроба підкупу посадовця ДП «Центр ДЗК»: матеріали відкрито

25 квітня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою керівника приватної компанії (також є адвокатом) у зловживанні впливом. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 1 ст. 369-2 КК України.

За даними слідства, у 2019 році державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» (далі – «Центр ДЗК») оголосило тендер на закупівлю серверів для адміністрування державної публічної кадастрової системи. Після перемоги ТОВ на тендері та поставки обладнання стало відомо про його невідповідність технічним вимогам, внаслідок чого обладнання не було прийнято та оплачено. 

ТОВ звернулось до Господарського суду м. Києва, аби в судовому порядку стягнути оплату у 37 млн грн з ДП. У 2022 році суд задовольнив вимоги позивача, після чого держпідприємство оскаржило рішення в апеляції.

Аби уникнути подальшої судової тяганини й не ризикувати скасуванням рішення про повернення коштів, керівник ТОВ запропонував представнику ДП «Центр ДЗК» за 1 млн грн відкликати апеляційну скаргу. Ще пів мільйона посадовець отримав би після оплати за обладнання. Посадовець ДП на пропозицію не пристав, натомість повідомив про це НАБУ.

Керівника приватної компанії детективи викрили спільно зі співробітниками Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.