Спроба підкупу працівників антикорорганів: завершено розслідування стосовно двох осіб

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою адвоката та ще однієї особи у підбурюванні до підкупу представників антикорупційних органів. Кваліфікація: ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 190 КК України.

У листопаді 2022 року детективи і прокурори викрили двох осіб на підбурюванні обвинуваченого у справі, що слухається у ВАКС, до надання неправомірної вигоди з метою нібито подальшого підкупу прокурорів САП та суддів ВАКС. 

Слідство встановило, що пропозиція про «позитивне» рішення у справі щодо спроби підкупу керівників НАБУ і САП надійшла обвинуваченому у 2020 році. Відтоді її ініціатори змінювали ціну, а також хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, що мало переконати обвинуваченого надати неправомірну вигоду. Врешті-решт ціна сягнула понад 1,8 млн дол. США. Під час передачі 50 тис. дол. США обох підбурювачів викрили «на гарячому» та згодом повідомили їм про підозру.

За час розслідування НАБУ і САП зібрали докази і встановили нові факти, що дало змогу притягнути до відповідальності третього учасника злочину – адвоката. Під час зустрічей він представлявся «помічником» судді ВАКС.

Матеріали кримінального провадження стосовно одного із співучасників злочину виділено в окреме провадження.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.