США тримають в фокусі уваги роботу антикорупційних органів України – підсумки зустрічі з П.Пріцкер

США надають всебічну підтримку антикорупційним реформам в Україні, адже від ефективності роботи НАБУ і САП залежить обсяг та швидкість надходження інвестицій у відновлення країни.

Про це йшлося під час зустрічі Директора НАБУ Семена Кривоноса та керівника САП Олександра Клименка зі Спеціальною представницею США з відновлення економіки України Пенні Пріцкер.

Учасниками зустрічі також були Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк та Старший радник Державного секретаря США Нед Прайс.

Головною темою розмови стали ризики та виклики, що постають перед НАБУ і САП.

Семен Кривонос та Олександр Клименко розповіли про законодавчі ініціативи, які необхідні для ефективної роботи антикорупційних інституцій. Це, насамперед, збільшення штату Бюро на 300 працівників, зокрема, з метою посилення присутності НАБУ у регіонах, створення експертної установи при Бюро та реалізації права НАБУ на незалежне прослуховування. Також приділили увагу необхідності скасування так званих "правок Лозового", удосконаленню механізму екстрадиції та посиленню інституційної спроможності НАБУ і САП загалом.

У вересні президент США Джо Байден призначив Пенні Пріцкер Спецпредставницею щодо відновлення економіки України. В межах своїх повноважень Пенні Пріцкер працюватиме з українським урядом, G7, ЄС, міжнародними фінансовими установами, міжнародними партнерами й американським приватним сектором.