Закупівля ПЛР-тестів з націнкою в 4,9 мільйона: справу посадовців «Укрзалізниці» розгляне суд

НАБУ і САП скерували до суду справу щодо спроби заволодіння 4,94 млн грн посадовцями «Укрзалізниці» та приватними підприємцями.

У вересні-грудні 2020 року «Укрзалізниця» організувала публічні закупівлі 11 тисяч ПЛР-тестів на коронавірус. Слідство встановило, що посадовці УЗ допомогли приватній компанії перемогти у конкурсних торгах. Вона ж запропонувала ціну в 1280 грн за тест, тоді як середня ринкова ціна на той час складала 837 грн.

Проте інші структурні підрозділи «Укрзалізниці» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем, оскільки запропонована ціна явно не відповідала ринковим пропозиціям. Таким чином вдалось запобігти розкраданню 4,94 млн грн.

У 2022 році детективи НАБУ повідомили про підозру тодішнім директору та працівникам філії ЦОЗ АТ «Укрзалізниця», директору приватного підприємства та його заступнику, а також представникові приватної компанії у сфері надання медичних послуг.

Кваліфікація: ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України.

У листопаді 2022 року матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.