Заволодіння понад 7,7 млн грн коштів ДП «Держінформ’юст»: скеровано до суду

НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього керівника ДП «Держінформ’юст», його заступника та двох керівників приватних компаній у заволодінні понад 7,7 млн грн держпідприємства.

За даними слідства, протягом січня 2014 року – лютого 2015 року очільник ДП «Держінформ’юст» та його заступник у змові з керівниками приватних компаній організували укладення договорів на постачання програмної продукції – комп’ютерної програми TrueConf. 

Фактично ж юридичними особами, з якими були укладені договори, послуги не надавалися, а потреби в продукції на той момент взагалі не існувало. Кошти, які держпідприємство сплатило за непоставлене обладнання, згодом легалізували, перерахувавши іноземним компаніям, зареєстрованим у Німеччині, Великобританії, Панамі та на Кіпрі. Внаслідок таких дій інтересам держави в особі «Держінформ’юст» завдано понад 7,7 млн грн збитків.

Дії колишнього керівника кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України. Його заступнику та керівникам приватних компаній інкриміновано ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.