Знищення топкорупції та задоволення суспільного запиту на справедливість є головним пріоритетом – Семен Кривонос

Національне бюро, створене у новій системі координат після перемоги Революції Гідності, відіграє важливу роль у становленні України як європейської держави та є прикладом державної інституції нового покоління. Викорінення корупції на вищому рівні та забезпечення невідворотності покарання – головні пріоритети в роботі. Про це розповів Директор НАБУ Семен Кривонос під час конференції «Зміцнення регіональної безпеки через ефективні антикорупційні органи» у Софії (Болгарія).

У відкритій дискусії з представниками антикорупційних органів низки європейських країн Семен Кривонос наголосив, що незалежність Національного бюро та виключне право розслідувати топкорупцію є унікальними. З моменту його створення у 2015 році до відповідальності притягнуто чималу кількість корумпованих високопосадовців, а до бюджету повернуто мільярди гривень, зауважив він.

Говорячи про унікальність Національного бюро, Семен Кривонос відзначив наявну систему стримувань та противаг, яка надаючи органу широку свободу дій та повноваження, дозволяє забезпечувати контроль за його роботою та неупередженністю. Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Вищий антикорупційний суд, Рада громадського контролю при НАБУ, представники громадянського суспільства є ключовими елементами цієї системи, додав він.

За словами очільника НАБУ, на противагу наявним інструментам, які сприяють ефективній роботі детективів, також існує низка викликів. «Найголовніші серед них – незалежне прослуховування та наявність експертної установи при Бюро. Задоволення цих потреб позитивно вплине на результативність та швидкість слідства», - підкреслив він.