Апеляційний суд залишив арешт на рахунках ПрАТ «ХК «Енергомережа»

13.04.2016 10:28

Київський апеляційний господарський суд ухвалив рішення залишити арешт на грошових коштах в сумі понад 41,8 млн. гривень, що перебувають на банківських рахунках ПрАТ «ХК «Енергомережа».

Дані кошти були перераховані ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» на рахунок «ХК «Енергомережа» в рамках договору про відступлення права вимоги боргу за електричну енергію, яку постачає ВАТ «Запоріжжяобленерго».

16 березня 2016 року ухвалою Господарського суду міста Києва було накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках «Енергомережі». Це було зроблено з метою вжиття заходів до забезпечення позову Національного антикорупційного бюро України щодо визнання недійсним договору про відступлення права вимоги. Відтак, у випадку визнання недійсним вищезазначеного договору «ХК «Енергомережа» буде зобов’язана повернути 41,8 млн. грн, які в подальшому повинні бути зараховані на поточний рахунок «Запоріжжяобленерго».

Нагадуємо, наприкінці січня – початку лютого цього року НАБУ було подано п’ять позовних заяв про визнання недійсними договорів між ВАТ «Запоріжжяобленерго», в якому 60% належить державі, та ПрАТ «ХК «Енергомережа». Згідно з цими договорами, приватній фірмі було передано право держави щодо вимоги боргу за електроенергію вартістю понад 346,2 млн. грн, спожиту великими промисловими підприємствами Запорізької області. Господарський суд м.Києва задовольнив три позовні заяви на суму близько 190 млн. грн. Судове провадження по інших двох позовах триває.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: newsradio.com.ua