Артем Ситник: НАБУ — приклад того, як створювати дійсно незалежний орган

30.03.2018 14:30

Національне антикорупційне бюро України — єдиний орган у правоохоронній системі, створений з нуля, який, незважаючи на зовнішній тиск, виконує свої завдання. Це вдається завдяки діяльності виключно у межах чинного законодавства. На цьому наголосив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник 29 березня під час панельної дискусії на тему «Будуємо вільну економіку. Чи є в ній місце силовим структурам?».

«Шлях НАБУ — це унікальний досвід створення в Україні дійсно незалежного органу. Рецепт простий: політична воля держави та воля людей, яким доручено його формування», — акцентував Артем Ситник.

За словами Директора Бюро, визначальним фактором стало залучення громадськості у процес відбору штату.

«Я був у захваті від ретельності, з якою представники громадськості відбирали наших працівників. Так, у першу хвилю відбору було 4 000 кандидатів на 100 посад детективів. Відібрали всього 70, із яких кандидатури 56-ти конкурсна комісія підтримала одноголосно», — зазначив Директор.

«Наші поради іншим органам, які, можливо, створюватимуться у майбутньому: незаангажованість, аполітичність і підкорення тільки закону», — підкреслив Артем Ситник.