Досудове розслідування у справі про завдання збитків ДП «НВО» Павлоградський хімічний завод» завершено

13.12.2017 15:41

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання комерційним директором державного підприємства «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (далі — ДП «НВО «ПХЗ») своїм службовим становищем, внаслідок чого ДП зазнало збитків у розмірі 7 млн грн. 12 грудня 2017 року обвинувальний акт разом із матеріалами провадження скеровано до Рубіжанського міського суду Луганської області для розгляду по суті.

За даними слідства, упродовж 2015 року ДП «НВО «ПХЗ», яке займає суттєву частку на ринку виробництва вибухових речовин, з різних підстав уникало постачання своєї продукції безпосередньо кінцевим споживачам, що спонукало останніх укладати угоди із приватною компанією-посередником, яка продавала продукцію ДП «НВО «ПХЗ». Водночас, як встановило слідство, фактичне постачання продукції кінцевим споживачам здійснювалося ДП «НВО «ПХЗ» напряму, без залучення ресурсів компанії-посередника.

Внаслідок дії корупційної схеми ДП «НВО «ПХЗ» зазнало збитків в особливо великих розмірах у вигляді різниці між ціною реалізації продукції посереднику та ціною реалізації цієї ж продукції від посередника кінцевим споживачам, яка відрізнялася майже на 30%.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із травня 2017 після отримання провадження від військової прокуратури Південного регіону України.

Про підозру комерційному директору ДП «НВО «ПХЗ» повідомлено 19 жовтня 2016 року, 4 жовтня 2017 року детективами НАБУ повідомлено про зміну раніше врученої підозри. Дії посадовця було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

12 жовтня 2017 року стороні захисту відкрито доступ до матеріалів слідства.

Детективи НАБУ продовжують розслідування щодо інших напрямків діяльності ДП «НВО «ПХЗ».

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.