Е-декларування: щодо подань до ВР та розслідувань НАБУ

19.05.2017 00:00

У відповідь на запити ЗМІ щодо подань Генерального прокурора України про зняття депутатської недоторканності з трьох народних депутатів, стосовно яких, за його словами, Національне антикорупційне бюро України здійснює розслідування, повідомляємо наступне.

Детективи НАБУ здійснюють розслідування у кримінальних провадженнях стосовно двох із трьох згаданих у повідомленні народних депутатів. Ці провадження розпочаті за результатами аналізу е-декларацій осіб, а також звернення громадських організацій.

Проте лише стосовно одного з цих двох парламентарів проект підозри та відповідного подання до Верховної Ради підготовлено детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч.3 ст.368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»).

Щодо решти підозр, то в їхній підготовці детективи Бюро участі не брали. НАБУ наразі невідомо, на підставі яких матеріалів досудового розслідування підготовані ці документи. Тому Бюро наразі утримується від коментарів щодо їхнього змісту та обґрунтованості.

Нагадуємо, що, згідно із ст.481 Кримінального процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює Генеральний прокурор України. Притягнення до кримінальної відповідальності парламентарів за наявності достатніх доказів для підозри відбувається після отримання на це відповідної згоди Верховної Ради. Необхідне для цього подання вносить Генеральний прокурор України.

Фото: ukrinform.ua