НАБУ завершило досудове розслідування щодо в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України»

31.03.2016 11:54
Детективами Національного антикорупційного бюро України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного впливу виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» на члена Кабінету Міністрів України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків та домогтися прийняття незаконного рішення (ч. 1 ст. 344 Кримінального Кодексу України).
 
У понеділок, 28 березня, детективами НАБУ за дорученням прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підозрюваного  було повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до його матеріалів. 
 
Наразі триває ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування. По його завершенню обвинувальний акт буде направлено до суду.
 
Водночас повідомляємо, що досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому за заявою Міністра економічного розвитку і торгівлі України за ч. 2 ст. 364 КК України, щодо здійснення на нього тиску з боку низки народних депутатів України, триває.    
 
Нагадуємо, 24 лютого 2016 року детективами НАБУ було зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.344 КК України (втручання у діяльність державного діяча) щодо факту здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу в.о. заступником голови правління НАК «Нафтогаз України» на міністра з метою внесення пропозиції про призначення на посаду заступника міністра. 9 березня в.о. заступнику  НАК «Нафтогаз України»  було повідомлено про підозру.
 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 
Фото: news.meta.ua