НАБУ здійснює оперативний контроль за пересуванням судді-хабарника, проте, згідно Закону, затримати його не може

11.08.2016 16:39

Детективи Національного антикорупційного бюро України періодично встановлюють місцезнаходження викритого 9 серпня на отриманні хабаря у 150 тис долл. США судді Дніпровського району м.Києва. Водночас, відповідно до Конституції та Кримінального процесуального кодексу України, без згоди Верховної Ради затримати його чи обрати запобіжний захід окрім як заставу неможливо. Про це під час брифінгу повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

Він розповів, що у детективів НАБУ знаходиться закордонний паспорт судді, що може перешкодити йому виїхати за межі держави.

Досудове розслідування даного кримінального провадження триває. Керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури судді було підписане повідомлення про підозру у вчиненні злочину за ч.4. ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). Також внесене подання до Верховного Суду України щодо надання згоди на затримання та арешт вказаного судді.

«Ми задокументували отримання хабаря таким чином, що ні в кого не буде сумнівів, що особа вчинила злочин», – зазначив А.Ситник.

Разом з цим директор Бюро повідомив, що НАБУ та САП звертатимуться до суду з клопотанням про обрання судді запобіжного заходу у вигляді застави, що відповідає сумі отриманого ним хабара.

Нагадуємо, 9 серпня детективи НАБУ викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва. Він вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн) за винесення вироку в інтересах підсудних: умовне покарання за вчинення злочину.