Повторне голосування за склад Ради громадського контролю НАБУ відбудеться на наступному тижні

27.05.2015 19:21

Розпочате 26 травня голосування за кандидатів до складу Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро наразі призупинено. Конкурс буде продовжено, а нове голосування відбудеться наступного тижня.

Нагадуємо, що Рада громадського контролю формується у складі 15 осіб, відібраних за результатами конкурсу. Конкурс проводиться шляхом рейтингового Інтернет-голосування громадян, які проживають на території України.

Понад 30 громадських об'єднань, статутна діяльність яких пов'язана із запобіганням та протидією корупції подали своїх кандидатів, загальна кількість яких становить 48 осіб. На сьогодні прийом заявок вже завершений, інформація про кандидатів розміщена на сайті НАБУ у розділі «Рада громадського контролю».

Технічну підтримку нового голосування будуть забезпечувати громадські організації, що не беруть участь у конкурсі. Розробка програмного забезпечення буде завершена протягом кількох днів, після чого буде проведено повторне голосування. Його точні дата і час будуть опубліковані на сайті НАБУ до кінця цього тижня.

«НАБУ мало змогу відстежити та виключити з результатів першого конкурсу голоси, що були віддані повторно або кілька разів. Проте, зважаючи на широкий суспільний резонанс та громадське невдоволення умовами проведення голосування, ми погодилися з вимогою кандидатів провести конкурс ще раз. Окрім програмного забезпечення буде змінена ще й кількість кандидатів, за яких виборець зможе віддати свій голос: на новому конкурсі буде змога проголосувати списоком до 15 кандидатів включно. НАБУ повинно стати взірцем прозорості, тому ми намагатимемося і в подальшому дослухатися до думки громадськості», — відзначив директор НАБУ Артем Ситник.