Посадовиці Офісу Президента та ще двом особам повідомлено про підозру

13.11.2019 18:00
13 листопада 2019 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру трьом особам - учасникам злочинної групи, викритих напередодні «на гарячому». 
Йдеться про:
- керівницю одного з головних департаментів Офісу Президента України;
- ексзаступницю міністра культури України (2011 р.);
- фізичну особу - посередника 
 
Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.2 ст.15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 27, ч.4 ст. 369 Кримінального кодексу України. 
 
Нагадуємо, 12 листопада внаслідок проведення операції «під прикриттям» (негласних слідчих розшукових дій) детективи НАБУ задокументували вимагання неправомірної вигоди у розмірі 300 тис. дол. США з фізичної особи за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України».
 
Керівницю одного з головних департаментів Офісу Президента України, її спільницю – ексзаступницю Міністра культури України (2011 р.) – та інших учасників угруповання затримали безпосередньо після одержання першого траншу неправомірної вигоди у сумі 150 тис. дол. США.
 
Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним. Встановлюються інші особи-учасники злочинної групи.
 
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.