Постанова КМУ не дає повноважень НАБУ самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку

06.04.2016 15:55
Національне антикорупційне бюро України отримало право купувати спеціальні технічні засоби для самостійного проведення окремих оперативно-технічних заходів, зокрема аудіо-, відеоспостереження.
Відповідну постанову (№257) про надання НАБУ права здійснювати розроблення, виготовлення, реалізацію та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, а також інших засобів негласного отримання інформації було ухвалено Кабінетом Міністрів України 2 березня 2016 року.
 
Водночас зазначаємо, що всупереч поширеним у ЗМІ повідомленням, прийнята постанова Кабміну не вирішує питання щодо можливості НАБУ самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку.
 
Наразі виключне право на зняття інформації з каналів зв’язку відповідно до ст.263 Кримінального процесуального кодексу України мають Національна поліція та органи безпеки. Бюро отримує інформацію з каналів зв’язку, користуючись можливостями Служби безпеки України.
 
Питання надання НАБУ права самостійного зняття інформації з каналів зв’язку потребує законодавчого врегулювання шляхом внесення змін до чинного КПК України.
 
Фото: espreso.tv