Результати рейтингового Інтернет-голосування за члена до Ради громадського контролю

04.11.2019 16:35

28 жовтня 2019 року відбулося рейтингове Інтернет-голосування за кандидата до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України замість того, повноваження якого достроково припинені. Результати оприлюднено на офіційному сайті НАБУ відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ. До складу РГК при НАБУ увійшов Валерій Бойко (ГО «Демократична сокира орди»).

Нагадуємо, що для проведення Інтернет-голосування НАБУ використало програмне забезпечення з відкритим кодом, що дозволило користувачам слідкувати за процесом голосування в режимі реального часу. Протокол голосування, що містив закодовані дані щодо дій кожного користувача, був доступний публічно впродовж усього часу волевиявлення. А одразу по його завершенні, частину даних стосовно кожного користувача розкодували, що дозволило всім кандидатам визначити та проаналізувати статистичні результати голосування ще до моменту їх офіційного оприлюднення.

Крім того, впродовж усього часу Інтернет-голосування незалежний спостерігач ГО «Електронна демократія» здійснював моніторинг за процесом. За його результатами, фактів, які б свідчили про штучне завищення кількості голосів, що суттєво вплинули на результати голосування, не виявлено.

Зі свого боку Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України підтвердила відсутність порушень та фактів зовнішнього втручання у результати Інтернет-голосування на офіційному вебсайті НАБУ у період з 09:00 до 21:00 28.10.2019.

Відповідно до умов проведення відкритого рейтингового інтернет-голосування за кандидата до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, замість того, повноваження якого достроково припинені, для підрахунку результатів зараховувалися голоси, зареєстровані системою голосування в період з 09:00 до 21:00.

Нагадуємо, відповідно до Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» Рада громадського контролю утворюється у складі 15 осіб. Її завдання – забезпечувати прозорість та цивільний контроль за діяльністю НАБУ. 30 травня 2019 року відбулося Інтернет-голосування за новий склад Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України. Результати голосування оприлюднені на офіційному сайті Бюро відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ.

 

ОГОЛОШЕННЯ

про результати рейтингового Інтернет-голосування із зазначенням кількості голосів, поданих за кожного кандидата

  

Рейтинг

Кандидат

ГО

Голоси до 21:00

1

Бойко Валерій Васильович

ГО «Демократична сокира орди»

2902

2

Мацко Володимир Володимирович

ГО «Спілка юристів Одеської області»

326

3

Сабадаш Олег Євгенович

ГС «Сорорітас»

26