Роз'яснення щодо часу публікації інформації про обрання запобіжного заходу для голови Наглядової ради "ОПЗ"

18.07.2016 15:56

У понеділок, 18 липня, у засобах масової інформації з посиланням на адвокатів Ігоря Черезова та Андрія Циганкова було оприлюднено інформацію про те, що Національне антикорупційне бюро України нібито розмістило інформацію про рішення Солом`янського райсуду про розмір застави для заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», голови Наглядової ради  ВАТ «Одеський припортовий завод» за 45 хвилин до того, як суддя оголосила про це рішення, а саме о 10:01 17 липня, чим нібито порушило таємницю наради суддів.

У зв’язку з цим сьогодні, 18 липня, сторона захисту заступника директора ПАТ «Одеський припортовий завод» заявила про відвід зазначеної судді у засіданні щодо клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у справі за підозрою в організації корупційної схеми із розтрати коштів в особливо великих розмірах під час закупівлі газу для заводу на користь приватних інтересів.


У зв’язку з цим повідомляємо наступне. За результатами проведення внутрішньої перевірки на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України виявлено збій у налаштуваннях часового поясу: замість UTC+3 (літній час за м. Київ, Україна) було встановлено UTC+1 (літній час за м. Лондон, Великобританія). Саме тому публікація щодо обрання запобіжного заходу для заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», голови Наглядової ради  ВАТ «Одеський припортовий завод» у вигляді взяття під варту строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в розмірі 80 млн. грн була опублікована о 12:01 за київським часом, але відображена як опублікована о 10:01 за лондонським часом.


Час публікації новини на офіційному сайті Бюро також підтверджується публікаціями на сторінках Бюро у соціальних мережах Facebook та Twitter, здійснених одразу після публікації новини на офіційному сайті.


Вважаємо, що адвокати використовують неперевірені факти, звинувачуючи Національне антикорупційне бюро України у тиску на суддів чи порушенні суддівської таємниці, оскільки не мають інших фактів, які б спростовували звинувачення підзахисних за підозрою в організації корупційної схеми із розтрати коштів в особливо великих розмірах.
Наразі налаштування часового поясу на сайті Національного антикорупційного бюро України виправлені.