Справу щодо заволодіння коштами ДП «Держінформ’юст» скеровано до суду

25.11.2020 10:15

НАБУ та САП закінчили розслідування фактів заволодіння коштами державного підприємства «Держінформ’юст». Справу за обвинуваченням чотирьох осіб скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Серед обвинувачених:

  • колишній генеральний директор ДП «Держінформ’юст» — ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.1 ст.366 («Службове підроблення») КК України;
  • ексдиректор ДП «Інформаційні судові системи» — ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;
  • генеральний директор ТОВ— ч.5 ст.27 ч.5 ст.191; ч.5 ст.27, ч.1 ст. 366 КК України;
  • представник компанії, зареєстрованої в іноземній юрисдикції, громадянин Естонії — ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.5 ст.27 ч.1 ст.366 КК України.

Розслідування дій ще однієї учасниці злочину, директорки задіяного у корупційній схемі ТОВ (ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України), з червня 2019 року виділене в окреме провадження у зв’язку з її розшуком.

За даними слідства, у листопаді 2013 року колишній генеральний директор ДП «Держінформ’юст», зловживаючи службовим становищем, із підконтрольним йому ж підприємством уклав та забезпечив виконання договору на постачання програмної продукції, комп’ютерної програми TrueConfserver та супровідної документації до неї. Перший договір передбачав завищену вартість, а наступним взагалі не передбачалося постачання товарів. Такими діями «Держінформ’юсту» завдано 6,5 млн грн шкоди.

Крім того, наприкінці 2014 року посадовець у змові з колишнім генеральним директором ДП «Інформаційні судові системи» («ІСС») сприяв укладенню між «Держінформ’юстом» та підконтрольними підприємствами договорів про надання послуг із розроблення програмного забезпечення. Фактично ж юридичними особами, з якими були укладені договори, послуги не надавалися. Роботи виконували колишні працівники ДП «ІСС», заздалегідь зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Отже, загальний розмір збитків, завданих державному підприємству «Держінформ’юст», сягає 7,4 млн грн.

Розслідування вказаних фактів НАБУ за процесуального керівництва САП здійснювали з липня 2015 року по вересень 2019 року. Відтоді підозрювані ознайомлювалися з матеріалами слідства.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.