Тарас Лопушанський у Ковелі: НАБУ наполягає на створенні незалежного спеціалізованого суду

27.10.2017 12:57

Головним викликом для Національного антикорупційного бюро України є відсутність вироків у справах, переданих до суду. Подолати проблему затягування їх розгляду та прийняття необґрунтованих суддівських рішень можна шляхом створення Спеціалізованого антикорупційного суду. На цьому наголосив директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський під час зустрічі з громадськістю міста Ковель (Волинська область) 25 жовтня.

«Суди неодноразово демонстрували, що не готові брати на себе відповідальність і виносити справедливі вироки стосовно топ-посадовців, причетних до корупційних злочинів. Тому ми й надалі наполягаємо на створенні Спеціалізованого незалежного антикорупційного суду, в якому працюватимуть неангажовані судді, відібрані за відкритим конкурсом», — заявив Тарас Лопушанський.

Інше важливе питання для забезпечення функціональної незалежності НАБУ, за його словами, – це надання Бюро права на автономне зняття інформації з каналів зв’язку.

«Такі повноваження дозволять пришвидшити проведення негласних слідчих дій і найважливіше – знизити ризики витоку інформації», – підкреслив директор ЛТУ.

Під час зустрічі Тарас Лопушанський також поінформував громадськість про перебіг розслідувань резонансних корупційних проваджень.