Корупція у сфері відновлення: слідство стосовно нардепів завершено

11 січня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою двох чинних народних депутатів України та спільника одного з них у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення.

Дії народних обранців кваліфіковано за ч. 4 ст. 369 КК України.

21 листопада 2023 року НАБУ і САП спільно з Віцепрем'єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України реалізували масштабну операцію з викриття чинних народних депутатів України, посадовців та представників бізнесу на наданні неправомірної вигоди. Задокументовано три епізоди злочинної діяльності.

За даними слідства, у серпні 2023 року нардеп, член комітету з питань антикорупційної політики, звернувся до топпосадовця Державного агентства відновлення з проханням сприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. За це пообіцяв неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч дол. США, а згодом надав її частину у розмірі 0,39 біткоїна, що на той момент дорівнювало 10 тис. дол. США.

В той самий час, інший народний депутат, за сумісництвом власник великого будівельного та аграрного бізнесів, звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії. Згодом особи надали топпосадовцю Державного агентства відновлення неправомірну вигоду у сумі 150 тис. дол. США.

Розслідування стосовно власника товариства та керівниці одного з держпідприємств, які пропонували очільнику Міністерства відновлення неправомірну вигоду у вигляді нерухомості, триває. Перевіряється можлива причетність до вчинення кримінального правопорушення інших осіб.

Операція з викриття проходила у співпраці з керівництвом Міністерства та Держагентства під контролем детективів Національного бюро і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Слідчі дії стосовно народних обранців проводились за погодженням та за сприяння Генерального прокурора. 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.