Корупція у податковій Харківщини

Розслідування цієї справи стало унікальним, адже під час досудового розслідування вдалося задокументувати та викрити три рівні посередників. Завдяки використанню інституту угод, детективам та прокурорам вдалося притягнути до відповідальності найвищу ланку корупційної схеми – її куратора.

Як встановило слідство, взимку 2024 року начальниця відділу ГУ ДПС у Харківській області підбурила представника приватного товариства надати начальнику управління та в.о. начальника ГУ ДПС у Харківській області 55 тис. дол. США за виключення його компанії з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості. Надання такої неправомірної вигоди вчинили через двох посередників, а саме підлеглу вказаної начальниці відділу та Харківського підприємця.

Начальниці відділу про підозру повідомили у лютому 2024 року. Надалі завдяки кропітким зусиллям детективів Національного бюро та прокурорів САП вдалось зібрати достатні докази та повідомити у травні 2024 року про підозру вказаним посередникам, а саме підлеглій зазначеної начальниці та Харківському підприємцю. Розслідування стосовно цих трьох учасників злочину завершилось обвинувальними вироками.

Крім того, у травні 2024 року про підозру повідомлено зазначеному начальнику управління, а у липні 2024 року і самому куратору схеми в особі керівника податкової.

25.01.2024

Реєстрація справи в ЄРДР 

15.02.2024

Повідомлення про підозру Начальниці відділу

21.05.2024

Повідомлення про підозру начальнику управління ГУ ДПС у Харківській області, працівниці відділу та підприємцю 

25.07.2024

Повідомлення про підозру куратору схеми

04.12.2024

Завершення розслідування

Притягнуто до відповідальності: 3 засуджених*

  • начальниця відділу ГУ ДПС у Харківській області; 
  • працівниця відділу ГУ ДПС у Харківській області; 
  • підприємець.

Притягнуто до відповідальності: 2 підозрюваних*

  • начальник управління ГУ ДПС у Харківській області;
  • очільник Харківської податкової.

*посади вказані на момент вчинення злочину