Підбурювання до підкупу та прохання неправомірної вигоди: викрито податківицю з Харківщини (ФОТО)

14 лютого 2024 року НАБУ і САП викрили посадовицю ГУ ДПС у Харківській області під час передачі представником юридичної особи 55 тис. дол. США неправомірної вигоди.

За даними слідства, податківиця підбурила представника приватного товариства надати цю суму керівнику ГУ ДПС у Харківській області, аби той ухвалив рішення про виключення товариства з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, а також про реєстрацію зупинених податкових накладних цього ТОВ.

Крім того, упродовж січня – лютого 2024 року податківиця висловила прохання надати їй неправомірну вигоду у сумі 150 тис. дол. США за вчинення дій в інтересах низки товариств, зокрема під час проведення підпорядкованим їй відділом перевірки щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів.

15 лютого 2024 року НАБУ і САП повідомили посадовиці про підозру.

Кваліфікація: ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369 КК України.

Слідством вживаються заходи щодо встановлення причетності інших посадових осіб ДПС та фізичних осіб.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.