Корупція у сфері відновлення: справу стосовно нардепа скеровано до суду

16 квітня 2024 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням чинного народного депутата України, члена комітету з питань антикорупційної політики у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення.

Дії народного обранця кваліфіковано за ч. 4 ст. 369 КК України.

21 листопада 2023 року НАБУ і САП спільно з Віцепрем'єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України реалізували масштабну операцію з викриття чинних народних депутатів України, посадовців та представників бізнесу на наданні неправомірної вигоди. Задокументовано три епізоди злочинної діяльності.

Як встановило слідство, у серпні 2023 року народний депутат звернувся до топпосадовця Державного агентства відновлення з проханням сприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. За це пообіцяв неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч дол. США, а згодом надав її частину у розмірі 0,39 біткоїна, що на той момент дорівнювало 10 тис. дол. США.

Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода, яку вдалося задокументувати у криптовалюті.

11 січня 2024 року розслідування стосовно нардепа завершили.

Операція з викриття проходила у співпраці з керівництвом Міністерства та Держагентства під контролем детективів Національного бюро і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.