237 справ у суді, 836 - у роботі — результати НАБУ на кінець листопада

221 особу підозрюють у вчинені кримінальних корупційних правопорушень, які детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП розслідують в межах 836 кримінальних проваджень. Стосовно 418 розслідування закінчено – обвинувальні акти скеровано до суду. Такими є підсумки роботи антикорупційних органів станом на 30 листопада 2019 року.

Впродовж останнього місяця осені до суду скеровано низку резонансних справ від НАБУ і САП. Зокрема, стосовно:

Також завершено розслідування та відкрито матеріали для ознайомлення у кримінальних провадженнях щодо:

З-поміж іншого повідомлення про підозру у листопаді отримали:

Крім того, минулого місяця повідомлено про підозру екскерівнику однієї з регіональних митниць, п’ятьом службовцям цієї ж митниці та експосадовиці Державної фіскальної служби України. Цих осіб слідство вважає причетними до махінацій, пов’язаних із розмитненням імпортованих в Україну товарів за заниженою вартістю, внаслідок чого інтересам держави завдано понад 77,7 млн грн збитків. Пізніше детективи НАБУ повідомили про підозру особі, яку слідство вважає керівником злочинної організації.

У межах так званої «справи «ВіЕйБі Банку» детективи повідомили восьми особам про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України. Згодом, кількість підозрюваних зросла до 10 осіб. Усім підозрюваним ВАКС обрав запобіжні заходи.

У листопаді також викрито «на гарячому» та затримано посадовицю Офісу Президента за підозрою в отриманні неправомірної вигоди у складі організованої злочинної групи у розмірі 300 тис. дол. США з фізичної особи за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України». Їй було повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід.

Більше інформації про основні результати діяльності НАБУ — на головній сторінці сайту.