28 липня Апеляційний суд розглядатиме скаргу САП на заставу для ключового фігуранта «газової справи»

У четвер, 28 липня, о 13:45 в  Апеляційному суді м. Києва відбудеться чергове засідання, присвячене розгляду скарги прокурорів САП на рішення Солом’янського суду про обрання 1,5 млн. грн застави для одного ключових фігурантів «газової справи».

Його було затримано 15 червня разом з іншими дев’ятьма підозрюваними в організації корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Незважаючи на те, що сума застави для пересічних фігурантів даного розслідування варіювалася від 50 до 200 млн грн, підозрюваному, який, за версією слідства, відігравав одну з керівних ролей у злочинній організації, рішенням слідчого судді Солом’янського суду було призначено усього 1,5 млн грн застави.  Це при тому, що суд був обізнаний про те, що під час обшуку індивідуальних банківських сейфів підозрюваного, було вилучено 180 тисяч євро та 250 тисяч доларів.

З моменту подання Антикорупційною прокуратурою апеляційної скарги на рішення щодо застави учаснику провадження, минуло вже більше місяця, однак суд досі не приступив до розгляду скарги. Засідання декілька разів переносилися через  заяви сторони захисту про те, що підозрюваний є  нібито важко хворим, перебуває у «неконтактному стані» і тому не може брати участь у судових засіданнях.

Детективи НАБУ отримали висновки незалежної судово-медичної експертизи, які свідчать про те, що особа симулює наявність у неї прояви захворювання.

«Стан свого здоров’я…., який демонструє (особа)…. не містить в собі будь-якого об’єктивно-медичного підґрунтя – об’єктивний стан …  такий, який …(особі) дозволяє самостійно рухатися / переміщуватися в просторі та мати будь-які соціальні контакти», - йдеться у висновку судово-медичної експертизи.

Нагадуємо, що 15 червня 2016 року НАБУ та САП заявили про викриття організованого злочинного угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 млрд грн внаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування». Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми є народний депутат, якого Верховна Рада України 5 липня позбавила недоторканності, а також проголосувала за його затримання та арешт. Усього в рамках даного кримінального провадження було затримано 12 підозрюваних.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.