Активна участь громадськості допомагає протидіяти корупції – директор Львівського теруправління НАБУ

Без активної участі і підтримки громадськості неможлива побудова ефективної системи боротьби з корупцією в Україні. Про це розповів директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський під час круглого столу «Роль інститутів громадянського суспільства у протидії поширенню корупції в Україні», що відбувся 12 жовтня 2017 р. у Львові.

«Досвід іноземних країн свідчить, що ефективність боротьби з корупцією залежить не лише від діяльності правоохоронних органів, а й від активної участі громадськості. Без підтримки населення ще в жодній країні не вдалося побудувати ефективну систему антикорупційних органів. Я закликаю громадян бути небайдужими та допомагати Національному бюро виявляти корупційні правопорушення – для цього достатньо звернутися до НАБУ з заявою через сайт або особисто», - закликав учасників круглого столу Тарас Лопушанський.

За його словами, метою подібних круглих столів за участю представників правоохоронних органів Львівщини, керівників громадських організацій, спеціалістів профільних органів, які займаються боротьбою з корупцією, є діалог між громадськістю та правоохоронцями для інформування про способи повідомлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень, а також забезпечення оперативного реагування на отриману інформацію.

Круглий стіл «Роль інститутів громадянського суспільства у протидії поширенню корупції в Україні» відбувся за ініціативи ГО «Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам «Антикорупційна ініціатива».