Артем Ситник: Конфлікту між антикорупційними інституціями немає, оцінку діям керівника САП нададуть компетентні органи

Процесуальна взаємодія детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відбувається у штатному режимі, незважаючи на ситуацію навколо можливих порушень у діяльності керівника САП. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник під час виступу у Верховній Раді України 4 квітня 2018 року.

«Якщо хтось скаже, що боротьба з корупцією зупинилася, то це буде неправда і маніпуляція. У березні НАБУ та САП завершили вдвічі більше розслідувань, ніж за попередні два місяці. Загалом у судах понад 100 справ від антикорупційних органів», — повідомив Артем Ситник.

Разом із тим, за словами Директора НАБУ, матеріали щодо можливих кримінальних та дисциплінарних правопорушень з боку очільника САП направлені до компетентних органів: а саме Генеральної прокуратури України як органу досудового розслідування, а також Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, на адресу якої 30 березня 2018 року Директор НАБУ скерував відповідну скаргу.

«Ми не можемо собі дозволити замовчувати факти, що можуть свідчити про неправомірні дії будь-кого: чи то детективів НАБУ, чи то прокурорів САП, чи народних депутатів України», — підкреслив Директор Бюро.

Нагадуємо, що у лютому-березні 2018 року детективи НАБУ в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого Генеральною прокуратурою України, у складі спільної слідчої групи з прокурорами ГПУ, на підставі ухвали слідчого судді здійснювали негласні слідчі дії стосовно очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У результаті цих дій, на переконання НАБУ, були здобуті матеріали, які можуть свідчити про наявність в діях керівника САП ознак кримінальних та дисциплінарних порушень. Зокрема, йдеться про можливе підбурювання свідків до давання неправдивих показань, розголошення відомостей досудового розслідування особам, які не мають відношення до відповідного кримінального провадження.