А.Ситник: Аналітики НАБУ протягом місяця вивчали кращий британський досвід боротьби з корупцією

Завдяки підтримці Великої Британії аналітики Національного антикорупційного бюро України мали змогу навчатися у кращих британських експертів у сфері фінансової розвідки, боротьби з корупцією та відмиванням грошей. Про це під час брифінгу повідомив Директор Бюро Артем Ситник.

«В Україні немає аналогів підрозділу аналітиків, який сформовано в НАБУ. Ми дослідили роботу таких підрозділів у Британських правоохоронних органах і завдяки підтримці експертів Сполученого Королівства створили управління аналітиків, яке використовує найсучасніші методи розслідувань та аналізу», – зазначив А.Ситник.

Директор Бюро повідомив, що команда аналітиків пройшла навчання та приступила до роботи з відкритими та закритими базами даних.

«Вони напрацьовують аналітичні матеріали по тим кримінальним провадженням, які вже провадяться детективами, а також напрацьовують інформацію, яка може стати матеріалом для нових розслідувань», – пояснив А.Ситник.

Він зазначив, що програма тренінгів була організована експертами компанії AML Сonsulting, що спеціалізується на навчанні спеціалістів державних установ різних країн світу в області протидії корупції, фінансової розвідки, боротьби з відмивання грошей та поверненням активів, одержаних злочинним шляхом.

«Тренінги велись англійською мовою без перекладачів, що вкотре доводить високий професійний рівень співробітників Бюро», – додав А.Ситник.

Директор НАБУ подякував британським партнерам, персонально – Надзвичайному та повноважному Послу Сполученого Королівства Великої Британії в Україні Джудіт Гоф за системну підтримку Національного антикорупційного бюро.

«Саме колеги з Британії є нашими надійними партнерами у розбудові Бюро. Вони були з нами і підтримували нас від самого початку», – наголосив А.Ситник.

За його словами, завдяки британським партнерам було розроблено дорожню карту створення НАБУ, створено комунікаційну стратегію, фірмовий стиль, брендбук та веб-сайт.

«Також британські експерти допомогли нам із тренінгами для детективів та аналітиків НАБУ. Із урахуванням того, що у нас триває новий набір детективів, сподіваюсь на продовження цієї співпраці у наступному році», – розповів А.Ситник, додавши, що на стадії реалізації – спільний проект розробки IT-архітектури Бюро.

«Ця підтримка свідчить про певний аванс довіри до нас. Обіцяю, що ми своєю роботою його виправдаємо», – наголосив директор Бюро.