А.Ситник: Аналітики НАБУ протягом місяця вивчали кращий британський досвід боротьби з корупцією

Завдяки підтримці Великої Британії аналітики Національного антикорупційного бюро України мали змогу навчатися у кращих британських експертів у сфері фінансової розвідки, боротьби з корупцією та відмиванням грошей. Про це під час брифінгу повідомив Директор Бюро Артем Ситник.

«В Україні немає аналогів підрозділу аналітиків, який сформовано в НАБУ. Ми дослідили роботу таких підрозділів у Британських правоохоронних органах і завдяки підтримці експертів Сполученого Королівства створили управління аналітиків, яке використовує найсучасніші методи розслідувань та аналізу», – зазначив А.Ситник.

Директор Бюро повідомив, що команда аналітиків пройшла навчання та приступила до роботи з відкритими та закритими базами даних.

«Вони напрацьовують аналітичні матеріали по тим кримінальним провадженням, які вже провадяться детективами, а також напрацьовують інформацію, яка може стати матеріалом для нових розслідувань», – пояснив А.Ситник.

Він зазначив, що програма тренінгів була організована експертами компанії AML Сonsulting, що спеціалізується на навчанні спеціалістів державних установ різних країн світу в області протидії корупції, фінансової розвідки, боротьби з відмивання грошей та поверненням активів, одержаних злочинним шляхом.

«Тренінги велись англійською мовою без перекладачів, що вкотре доводить високий професійний рівень співробітників Бюро», – додав А.Ситник.

Директор НАБУ подякував британським партнерам, персонально – Надзвичайному та повноважному Послу Сполученого Королівства Великої Британії в Україні Джудіт Гоф за системну підтримку Національного антикорупційного бюро.

«Саме колеги з Британії є нашими надійними партнерами у розбудові Бюро. Вони були з нами і підтримували нас від самого початку», – наголосив А.Ситник.

За його словами, завдяки британським партнерам було розроблено дорожню карту створення НАБУ, створено комунікаційну стратегію, фірмовий стиль, брендбук та вебсайт.

«Також британські експерти допомогли нам із тренінгами для детективів та аналітиків НАБУ. Із урахуванням того, що у нас триває новий набір детективів, сподіваюсь на продовження цієї співпраці у наступному році», – розповів А.Ситник, додавши, що на стадії реалізації – спільний проект розробки IT-архітектури Бюро.

«Ця підтримка свідчить про певний аванс довіри до нас. Обіцяю, що ми своєю роботою його виправдаємо», – наголосив директор Бюро.