А.Ситник: Для зменшення корупційного тиску на бізнес потрібні глибокі реформи

Поки підприємці відчуватимуть на собі корупційний тиск з боку державних органів покарання окремих осіб не матиме вирішального значення покращення бізнес-клімату в Україні. Потрібна податкова реформа, пришвидшення дозвільних процедур, прозорі закупівлі, дерегуляція. На цьому наголосив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час зустрічі з представниками Американської торгівельної палати (American Chamber of Commerce) в Україні.

«Уже перші кримінальні провадження, що були внесені Антикорупційним бюро до Єдиного реєстру досудових розслідувань, демонструють катастрофічний рівень корумпованості в Україні», – наголосив директор НАБУ.

Він нагадав, що вчора Бюро спільно з Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою поінформувало суспільство про перебіг одного із перших розслідувань, що наразі наблизилося до стадії завершення – за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

«Через реалізацію цієї корупційної схеми держава не отримала 3 млрд грн. І подібних цій схемі в нашій державі діють тисячі. Потрібно розуміти, що НАБУ, маючи 150 детективів, не може одразу викрити всі схеми. Вирішальне значення для протидії корупції у бізнесі мають реформи», – підкреслив А. Ситник.

Під час зустрічі представники Американської торгівельної палати презентували результати дослідження про рівень сприйняття корупції в бізнесі. За їхніми даними, 82% респондентів – представників міжнародного бізнесового середовища – вважають, що саме боротьба з корупцією може покращити бізнес-клімат в Україні.