А.Ситник: ВР може погіршити ситуацію з арештом корупційних активів

Національне антикорупційне бюро України негативно ставиться до спроб окремих депутатів ще більше обмежити можливості правоохоронних органів щодо накладення арешту на майно, яке було об’єктом злочинних посягань.

В тому числі, це стосується позбавлення повноважень Директора Бюро накладати попередній арешт на майно або кошти на рахунках фізичних або юридичних осіб у фінансових установах.

«Нині діюча редакція 170 статті Кримінального процесуального кодексу, яка регламентує підстави накладення арешту на майно і до якої пропонується внести зміни, і так суттєво обмежувала можливості правоохоронних органів щодо арешту майна корупційних активів та їх повернення. Це викликає справедливу критику з боку суспільства. Проте ті правки, які пропонується зараз внести до проекту закону, запропонованому у пакеті безвізового режиму, ситуацію не змінюють, а в дечому навіть погіршують», – переконаний Директор Бюро Артем Ситник.

На його думку, це свідчить про небажання поліпшити ситуацію у сфері пошуку та повернення корупційних активів.

«НАБУ підтримує проект Закону, який був схвалений міжвідомчою робочою групою», - додав А.Ситник.

Нагадуємо, що сьогодні народні депутати голосуватимуть за проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні», який напередодні був підтриманий Комітетом ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Ним, зокрема, пропонується скасувати норму закону, згідно з якою Директор НАБУ у невідкладних випадках і виключно з метою збереження речових доказів має право накласти попередній арешт строком до 48 годин на майно або кошти на рахунках фізичних або юридичних осіб у фінансових установах. Після цього прокурор протягом перших 24 годин повинен звернутись до судді з клопотанням про арешт майна (стаття 6 діючого закону).