Детективи-криміналісти НАБУ здобули унікальні для України навички

Два співробітники кримінальної лабораторії Національного антикорупційного бюро України отримали сертифікат експерта з комп'ютерно-технічних досліджень за критеріями Міжнародної асоціації спеціалістів з комп'ютерних розслідувань (The International Association of Computer Investigative Specialists (IACIS). Наразі вони - єдині в Україні, хто отримав підтвердження рівня кваліфікації.

У 2016 році за сприяння Управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству Європейської Комісії (OLAF) детективи-криміналісти НАБУ пройшли повний курс навчання закордоном за спеціалізованою програмою підготовки. За результатами виконання численних практичних завдань та успішного складання спеціальних тестів криміналісти отримали сертифікацію з проведення експертизи і аналізу файлових та операційних систем сімейства Microsoft Windows.

«90% завдань, які ми виконуємо в Бюро, вимагають знань, що охоплює пройдене навчання. Сертифікація потрібна для «зовнішнього» світу — для суду і прокуратури, аби слово криміналіста НАБУ було вагомим, щоб з ним рахувались і довіряли. Цей сертифікат підтверджує рівень кваліфікації й визнається в усьому світі, а особливо - у США, звідки й походить Міжнародна асоціація», — зазначив начальник Відділу детективів кримінальної лабораторії Андрій Гаркуша.

Керівник Управління аналітики та обробки інформації НАБУ Раджамі Джан переконаний, що набуті навички сприятимуть підвищенню ефективності розслідувань в НАБУ.

«Ми прагнемо запровадити провідні підходи та інструменти в роботі правоохоронного органу, зокрема, розвиваючи такі напрямки, як використання сучасних інформаційних технологій у пошуку, збиранні, обробці та аналізі інформації, проведенні комп’ютерних розслідувань. Це неодмінно позитивно вливатиме на швидкість та якість виявлення корупційних правопорушень та збиранні доказів», - зазначив він.

Нагадуємо, в структурі НАБУ створено Відділ детективів кримінальної лабораторії. Її обладнано сучасним устаткуванням, наданим урядом Великої Британії відповідно до угод про міжнародну технічну допомогу.