Детективи НАБУ проводять обшуки у рамках провадження щодо ПАТ «Укргазвидобування»

Сьогодні детективами Національного антикорупційного бюро України здійснюється низка обшуків на території міста Києва та Київської області, зокрема, в офісах фірм, діяльність яких пов’язують зі злочинними схемах реалізації природного газу.

 

Підставою для проведення обшуків була відповідна судова ухвала. Обшуки було проведено у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Згідно з відомостями, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань, газ було реалізовано за цінами, нижчими від ринкових, внаслідок чого державним інтересам було заподіяно суттєвої шкоди. За оцінками детективів НАБУ, йдеться про суму понад 1 млрд. грн.

 

Під час обшуку в одному з офісів було виявлено табличку, яка вказує, що в ньому начебто розташовано приймальню одного з народних депутатів, про що він публічно заявив у ЗМІ. Однак, згідно з даними Верховної Ради України, приймальня народного депутата за вказаною адресою не зареєстрована. Право власності на офіс, у якому проводиться обшук, народному депутату також не належить.

 

Підкреслюємо, що обшуки у зазначеному приміщенні проводилися через те, що за цією адресою знаходяться фірми, діяльність яких розслідується НАБУ в рамках згаданого кримінального провадження.

 

Всупереч інформації, поширеній окремими ЗМІ, слідчі дії не мають нічого спільного зі справою стосовно екс-нардепа і голови комітету ВРУ з питань ПЕК. У понеділок дійсно народного депутата було викликано як свідка на допит у провадженнях, в яких фігурує згаданий голова одного з комітетів ВРУ. Проте повідомляємо, що ухвалу суду на проведення обшуків у цих приміщеннях було отримано задовго до виклику народного обранця на допит, чи будь-яких інших подій, із якими останній пов’язує проведені сьогодні слідчі дії.