Детективи НАБУ пройшли тренінги у Будапешті та Празі

Дві групи детективів Національного антикорупційного бюро за підтримки INL пройшли програму тренінгів в Міжнародній академії правопорядку (ILEA, Будапешт) та Інституті CEELI (Правова ініціатива для країн Центральної та Східної Європи, Прага).

У Празі детективів ознайомили, зокрема, з методами аналізу великих масивів даних та використанням електронних документів як доказів у кримінальному судочинстві. Також розбирали практику застосування неформальних зв’язків між правоохоронними органами різних країн. Разом з детективами з України програму тренінгів проходили їх колеги з США, Сінгапуру, Чеської Республіки, Боснії та Герцеговини, Сербії, Вірменії.

У Будапешті детективи пройшли курс «Публічна корупція», присвячений попередженню, виявленню та розкриттю корупційних злочинів серед високопосадовців та публічних діячів. Головною метою було перейняти досвід протидії корупції правоохоронних органів США, Угорщини та Сербії.

«Під час тренінгів ми розбирали кейси, експерти давали свої коментарі. Це дозволило з’ясувати схожість та різницю у підходах правоохоронних органів США, Сербії, Угорщини та України  при розслідуванні корупційних злочинів», – розповів учасник тренінгу Олександр.

Водночас він зауважив, що закордонні колеги висловили інтерес як до порядку формування НАБУ,  так і до реформування інших правоохоронних органів України. «Було відмічено складний прозорий конкурс, також висловлено припущення щодо  запровадження його окремих етапів у своїх країнах», – додав Олександр.