Детективи НАБУ взяли участь у VI Міжнародній антикорупційній конференції

Заради зміцнення міжнародного співробітництва у сфері запобіганні та боротьби з корупцією детективи Національного антикорупційного бюро України взяли участь у Міжнародній антикорупційній конференції, що відбулася минулого тижня у Польщі. Метою заходу було спільне обговорення інтеграції антикорупційних заходів різних служб та установ.

За словами представників НАБУ, найбільшу зацікавленість викликала впроваджена Центральним антикорупційним бюро Польщі дистанційна навчальна електронна платформа (e-learning platform), що дозволяє здійснювати дистанційне навчання будь-якої особи з питань виявлення та запобігання корупції.

«Протягом впровадження проекту навчання пройшло 35000 осіб, частина з яких стала активними учасниками викриття фактів корупції», - розповіли детективи.

Серед учасників конференції були спеціальна слідча служба Республіки Литви (STT), Національний антикорупційний центр Молдови (CNA), Регіональна антикорупційна ініціатива (RAI), Європейський центр по боротьбі з шахрайством (OLAF), Transparency International (TI), Національний антикорупційний директорат Румунії (DNA), Федеральне бюро по боротьбі з корупцією з Австрії (ВАК).

Під час заходу детективи НАБУ мали змогу ознайомитися з досвідом міжнародного співробітництва у боротьбі з корупцією на прикладі Польської національної поліції, Центрального антикорупційного бюро Польщі (ЦБА), Національного агентства з протидії злочинності Сполученого Королівства (NCA), ОБСЄ, Управління Генпрокуратури Польської Республіки. Також представники українського Антикорупційного бюро обговорили міжнародний досвід у боротьбі з корупцією з представниками Центру з профілактики та боротьби з корупцією та організованою злочинністю Болгарії, Міністерства юстиції Республіки Польща, Управління Організації Об'єднаних Націй з наркотиків і злочинності та інших.