Допит екс-депутата перенесено на 18 січня

Колишній народний депутат України і екс-голова комітету Верховної Ради України з питань ПЕК не з’явився на допит до Національного антикорупційного бюро України 11 січня, як було попередньо погоджено. За словами його адвоката , поважна причина відсутності його клієнта – запланована зустріч із прокурором у м.Берн, Швейцарія.

Зокрема, у клопотанні представника екс-нардепа до НАБУ про відкладення слідчої дії (допиту) зазначається, що 7 січня 2016 року його клієнт отримав листа від швейцарських адвокатів про необхідність прибути до Берна для участі у зустрічі із Прокурором.

«Вказана зустріч запланована на 12 січня. Виходячи з цього швейцарськими адвокатами  на 11 січня 2016 року було призначено зустріч для узгодження правової позиції. Таким чином він не має змоги прибути на допит як свідок з поважних причин і просить призначити допит на 19 січня 2016 року», - йдеться у клопотанні.

Враховуючи те, що візит екс-нардепа до Швейцарії стосується тієї ж справи, яку розслідує НАБУ, у Бюро було прийнято рішення про перенесення допиту по двох кримінальних провадженнях на понеділок, 18 січня цього року.

Водночас зазначаємо, що у разі, якщо колишній народний депутат не з’явиться на допит втретє без поважної на те причини, НАБУ, відповідно до 139 статті Кримінально-процесуального кодексу України, розглядатиме можливість застосування примусового приводу.

Нагадуємо, Національне антикорупційне бюро України викликало колишнього народного депутата   і екс-голова комітету Верховної Ради України  в якості свідка в рамках досудового розслідування у справах за фактом закупівлі ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» уранового концентрату в австрійського товариства «STEUERMANN» Investitions – und Handelsgesellschaft mbH», а також за фактом одержання хабарів при закупівлі ДП «НАЕК «Енергоатом» обладнання у чеського акціонерного товариства «Škoda JS». Вперше екс-нардепа було викликано на допит до НАБУ 29 грудня 2015 року, однак він не з’явився у зв’язку з хворобою.