Директор НАБУ анонсував наступний допит міністра економічного розвитку та торгівлі

Другий допит Міністра економічного розвитку та торгівлі запланований на середу, 10 лютого. Про це під час брифінгу повідомив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Зараз відбувається детальний допит заявника. Після того, як ми вивчимо надані ним документи, ознайомимось із фактами та доказами, детективи розпочнуть допит інших свідків», - сказав Артем Ситник.

Директор Бюро зазначив, що відеозапис допиту Міністра економічного розвитку і торгівлі може бути оприлюднений задля зменшення рівня політичних спекуляцій навколо справи.

«Слідчі дії фіксуються з використанням засобів відеозапису. Я не виключаю того, що цей відеозапис після завершення слідчих дій, можливо, буде продемонстровано публічно для того, щоб усунути політичні спекуляції навколо кримінального провадження», - повідомив А.Ситник.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо відсутності реакції НАБУ на заяву народного депутата про провадження, у якому фігурує інший нардеп, директор Бюро заявив: «Кількість заяв від народних депутатів становить близько 20 на день, і не кожна заява є підставою для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань».

«Певна частина заяв – просто зловживання правом звернення до Антикорупційного бюро, і не лише до нього, а й до інших правоохоронних органів. Я не пригадую, щоб у зверненні  були викладені матеріали щодо цього нардепа – вони стосувались іншого народного депутата», - наголосив А.Ситник.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадуємо, 3 лютого детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали перевірку фактів, озвучених Міністром економічного розвитку і торгівлі  щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку першого заступника лідера фракції БПП  та деяких інших народних депутатів. Перший допит міністра як свідка відбувся у понеділок, 8 лютого.