Економічний ефект від діяльності НАБУ і САП у IІ півріччі 2021 року — 846,69 млн грн

846,69 млн грн становить економічний ефект від діяльності Національного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у другому півріччі 2021 року. Йдеться про кошти та майно, відшкодовані державним підприємствам, добровільно відшкодовані підозрюваними та обвинуваченими, конфісковані за судовими вироками, а також застави, стягнуті в дохід держави.

Так, у ІІ півріччі 2021 року державним підприємствам відшкодовано 839,54 млн грн.

Зокрема, ДП «Укртелефільм» зареєструвало на свою користь п’ять квартир й у такий спосіб частково компенсувало збитки, завдані через незаконне відчуження на користь приватної компанії майнових прав ДП на 67 об’єктів нерухомості. Крім того, приватні компанії добровільно перерахували ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» понад 35 млн грн як компенсацію за те, що впродовж 2013-2014 рр. користувалися його послугами за заниженою вартістю. Понад 758 тис. грн сплатив до держбюджету народний депутат, обвинувачений в незаконному одержанні компенсації за житло. Ще 168 тис. грн сплатили адвокати, викриті на шахрайстві та підбурюванні до надання неправомірної вигоди колегії суддів апеляційного суду.

1,72 млн грн становить сума грошових коштів та вартості майна, конфіскованих за рішеннями суду в дохід держави. Так, у листопаді 2021 року ВАКС визнав винним у вчиненні корупційного злочину суддю Рахівського райсуду Івана Тулика. Оціночна вартість майна, яке конфіскують у судді, у 150 разів перевищує одержану ним неправомірну вигоду.

Понад 4,4 млн грн стягнули в дохід держави застав із підозрюваних за порушення обов’язків, покладених на них судом.

Напрацювання детективів стають у нагоді іншим відомствам. У ІІ півріччі 2021 року матеріали НАБУ допомогли викрити змову у діях компаній-постачальниць програмного забезпечення під час публічних закупівель. На них АМКУ наклав штраф у 105,3 млн грн, які стягнуть до держбюджету.

Нагадаємо, економічний ефект від діяльності НАБУ та САП у 2020 році сягнув майже 2 млрд грн, а у І півріччі 2021 року — 1,85 млрд грн.