Г. Углава: Можливість арешту підозрюваних дозволить НАБУ ефективніше боротися з корупцією

Недосконалість українського законодавства сьогодні не дає можливості обрати для корупціонера запобіжний захід у вигляді безальтернативного арешту. Відтак існує ризик, що він може спробувати покинути країну після внесення грошової застави. Таку думку в інтерв’ю журналу «Новое Время» висловив перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углава.

 

За його словами, коли йдеться про розслідування корупційних правопорушень, застосування до підозрюваних запобіжного заходу у вигляді грошової застави, не завжди є достатнім.

«Сьогодні суд визначає суму застави, яку вносить сторона підозрюваного, і людина звільняється (з під-варти – ред.). Навіть якщо правоохоронні органи знають, що потенційний підозрюваний збирається виїхати за кордон, вони не завжди мають можливість його затримати, особливо коли йдеться про «нетяжкі» статті», – підкреслив Г. Углава.

 

Він переконаний, необхідно реформувати систему та вносити зміни до Кримінального процесуального кодексу.

«Треба давати слідчим правоохоронних органів ефективні ресурси і механізми для розслідування. Можливість арешту корупціонерів та ефективні механізми заохочення співпраці зі слідством – це два головних питання, вирішення яких дасть нам можливість ефективно боротися з корупцією. Адже найголовніше для НАБУ – подолати системну корупцію», – наголосив перший заступник директора НАБУ.

Фото: http://zib.com.ua