Громадськість Одещини допомагає НАБУ у розслідуваннях

Понад два десятки повідомлень про ймовірні кримінальні корупційні правопорушення надійшли до громадської приймальні Одеського територіального бюро України від представників громадських організацій. Про це зазначила т.в.о. директора Одеського теруправління Національного антикорупційного бюро України Вікторія Скорикова під час зустрічі з громадськими організаціями Одещини, яка відбулася 14 вересня.

 

«Ще в день відкриття управління в Одесі ми розпочали – а сьогодні посилили – активний діалог з громадськістю. Сьогодні вже можна говорити про перші результати нашої співпраці: від місцевих громадських організацій за місяць роботи до територіального управління надійшло близько двох десятків заяв та повідомлень про корупційні правопорушення. Відомості, викладені в наданих документах, дали змогу детективам виявити нові обставини у розслідуваних кримінальних провадженнях», - зазначила Вікторія Скорикова.

Представники громадських організацій висловили занепокоєння затягуванням розгляду справ, досудове розслідування у яких завершили детективи  Бюро, а обвинувальний акт прокурори САП скерували до суду, служителями Феміди, згадали і про резонансне провадження щодо «Одеського припортового заводу».

Вікторія Скорикова зазначила, що наразі актуальним залишається питання створення в Україні незалежного Антикорупційного суду, функціонування якого б значно підвищило ефективність діяльності НАБУ та САП і стало б логічним завершенням інституційного становлення системи державних органів у сфері протидії корупції. 

Одеське територіальне управління (ОдТУ) Національного бюро розпочало роботу 4 серпня 2017 року. Його юрисдикція поширюється на Одеську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.