Конкурс з обрання нового складу РГК при НАБУ: голосування розпочато

28 травня 2021 року о 9:00 розпочалося відкрите рейтингове інтернет-голосування за кандидатів до складу Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (далі — РГК). Голосування триватиме на сайті НАБУ за посиланням до 21:00.

До участі допускаються громадяни, які проживають на території України. Одна особа може проголосувати 1 раз та не більше ніж за 15 кандидатів. Список кандидатів до складу РГК при НАБУ та інформація про них розміщені на сайті НАБУ. Кожному учаснику для голосування відведено 15 хвилин.

Для того, щоб зробити вибір, потрібно:

  • перейти на сторінку голосування за посиланням https://nabu.gov.ua/voting/;
  • натиснути кнопку «Розпочати голосування», пройти тест та погодитися з умовами;
  • вказати електронну адресу — на неї буде надіслано код підтвердження, який необхідно вписати у відповідне поле на сторінці;
  • вказати номер мобільного телефону (український GSM-оператор), на який буде надіслано sms-повідомлення з кодом. Цей код необхідно вписати у поле на сторінці голосування;
  • останній крок — обрати кандидатів (не більше ніж 15), поставивши позначки навпроти їх прізвищ, і натиснути кнопку «Проголосувати».

Якщо з технічних причин ви не встигнете пройти усі етапи, спробу можна повторити 5 хвилин потому.

Захист процесу голосування від зовнішнього втручання забезпечує Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, а моніторинг процесу голосування — ГО «Електронна демократія».

Звертаємо увагу, що при Інтернет-голосуванні за членів РГК НАБУ неодноразово спостерігалися випадки блокування поштовим сервісом yahoo.com листів з кодом підтвердження за підозрою у спам-розсилці. НАБУ зверталося до представників вказаного сервісу, однак політика yahoo.com щодо блокування листів не змінилася. Відтак, для запобігання можливих проблем у голосуванні, радимо скористатися іншими поштовими сервісами.

Деталі організації та проведення голосування визначені Указом Президента України №272/2015 «Питання Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України» та Положенням про порядок формування Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.