Крапку в розслідуваннях НАБУ мають ставити антикорупційні суди

Cтворення антикорупційних судів забезпечить невідворотність покарання за вчинені корупційні злочини та повернення до державного бюджету активів, отриманих корупційним шляхом. На цьому наголосив керівник Юридичного Управління Національного антикорупційного бюро України Ігор Ярчак під час міжнародної конференції «Право на свободу та особисту недоторканість в Україні: перехід до верховенства права», яка відбулась 24 березня в Києві.

«Підґрунтям для діяльності антикорупційних судів при вирішенні питань притягнення до відповідальності осіб, які вчинили корупційні злочини, є необхідність забезпечити ефективність, доброчесність та компетентність суддів, яких мають обрати до цього суду. Забезпечення дотримання таких засад діяльності суддів сприятиме переходу до верховенства права», – підкреслив Ігор Ярчак.

За його словами, створення антикорупційних судів зможе вирішити зазначені проблеми. Натомість, у разі відсутності належної фахової оцінки судової системи, досягнення НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у боротьбі з корупцією можуть бути знівельовані.

Довідково

Створення Вищого антикорупційного суду як спеціалізованого суду для розгляду окремих категорій справ в судовій системі України обумовлено вимогами Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Проведення конкурсу на посади суддів Антикорупційного суду має бути оголошено протягом 12 місяців з дня набрання чинності закону, що регулює його діяльність.

Фото: detector.media