Львівське теруправління стало комунікативною платформою для Ради громадського контролю при НАБУ та громадської ради при УСБУ у Львівській області

У рамках зустрічі, яка відбулася 11 березня 2021 року, обговорено способи взаємодії цих рад з Національним бюро та Львівським територіальним управлінням зокрема, проаналізовано успішні спільні кейси НАБУ та СБУ з  викриття фактів корупції у Західному регіоні.

«Для побудови демократичної держави правоохоронні органи мають бути під громадським контролем. НАБУ — це перший правоохоронний орган Україні, в якому запрацювала Рада громадського контролю з законодавчо визначеними повноваженнями, яка має важелі для забезпечення цивільного контролю за діяльністю Національного бюро. Ми бачимо у громадськості своїх партнерів, тому завжди готові з ними комунікувати», — зауважив Тарас Лопушанський.

Голова РГК при НАБУ Марк Савчук підкреслив: «Справи щодо розслідування  корупційних злочинів повинні бути публічними — громадськість має знати про їх результати. НАБУ в цьому плані є достатньо відкритим».

Як відзначила голова громадської ради при УСБУ у Львівській області Галина Янко закритість державних органів породжує слабкість застосування законів і за часту не дозволяє встановити справедливість.

«На прикладі роботи у Львівському регіоні, можу впевнено сказати, що через громадську раду реально прозоро реформувати правоохоронні структури України та відновити довіру населення до їх діяльності. Так, завдяки напрацюванням громадської ради при УСБУ у Львівській області вдалося виявити і припинити ряд злочинних схем, незаконність яких вже встановлена судом».