НАБУ готове підтримати НАЗК під час його запуску – А. Ситник

Перевірка декларацій чиновників є складним організаційним процесом, тому необхідно, щоб Національне агентство з питань запобігання корупції мало усі потрібні ресурси для повноцінного його проведення. У цьому переконаний директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

 

Під час стратегічної дискусії «Прозорість та доброчесність публічного сектору», організованої UNDP спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Посольства Королівства Данії в Україні, він заявив, що НАБУ готове підтримати НАЗК на старті його діяльності. 

«Ми готові поділитися досвідом щодо налаштування доступу до реєстрів, баз даних, що використовуватимуться для перевірки та аналізу декларацій чиновників», – зазначив А. Ситник.

 

Директор Бюро також розповів, як перевіряють декларації аналітики НАБУ: «За допомогою реєстрів ми визначаємо осіб, які включаються до декларації; які особи, пов’язані з тим чи іншим чиновником (тут ми використовуємо реєстр РАГСу). Потім ми дивимося, яка нерухомість є у власності цього чиновника; далі – автомобілі, перетин кордону. На завершення аналітик НАБУ вносить до документу приблизну вартість майна, яке не потрапило до декларації. Матеріал, отриманий у ході перевірки декларації з використанням реєстрів може містити підстави для відкриття кримінального провадження за статтею 366-1 Кримінального кодексу України (внесення недостовірних даних до декларації)».

 

Нагадуємо, що сьогодні, 15 березня, Верховна Рада України прийняла Закон про електронне декларування («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році»).