НАБУ оскаржило рішення ОАСК про скасування минулорічних результатів виборів РГК

9 червня Національне антикорупційне бюро України подало апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва (далі – ОАСК) про скасування рішення Бюро щодо оголошення результатів минулорічних виборів до Ради громадського контролю при НАБУ в частині обрання переможцем Маселка Р.А. Саме прийняття рішення судом відбулося з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Зокрема, відповідно до Положення про порядок формування Ради громконтролю при НАБУ, Директор розміщує на офіційному веб-сайті Бюро оголошення про результати рейтингового голосування із зазначенням кількості голосів, поданих за кожного кандидата, та складу РГК. За таких обставин, відповідачем за позовом у даній справі повинен бути Директор НАБУ, а не Бюро в цілому. Також звертаємо увагу на те, що Директор не приймає рішення, а лише розміщує оголошення про результати рейтингового інтернет-голосування.

Не відповідають дійсності та матеріалам справи й інші обставини, зазначені у судовому рішенні ОАСК. Відтак воно буде оскаржене у встановленому законом порядку.

Нагадуємо, 31 травня на офіційному сайті ОАСК опубліковане повідомлення щодо скасування рішення Бюро про оголошення результатів конкурсу РГК при НАБУ у 2016 році за позовом фізичної особи щодо нібито протиправного обрання одного з її членів Романа Маселка. Останній до того ж входить до складу Громадської ради доброчесності, задіяної в конкурсному відборі на посади до нового Верховного Суду.