НАБУ продовжує ділитися кращим досвідом з фінансовими установами щодо виявлення корупційних доходів

Представники НАБУ продовжують брати участь у освітніх заходах, спрямованих на поширення обізнаності серед фінансових установ щодо виявлення та попередження корупційних злочинів. 29-30 березня у місті Дніпро співробітники Національного бюро взяли участь у семінарі на тему «Виявлення корупційних доходів», організованому за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EU Anti-Corruption initiative).

Серед іншого, представників фінансових установ ознайомили з методикою виявлення та попередження корупційних ризиків, зокрема під час проведення моніторингу операцій із коштами осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, а також з державними коштами та активами.

Окрему увагу приділили можливостям інформаційних ресурсів, розміщених у відкритому доступі, які працівники фінансових установ можуть використовувати для перевірки учасників фінансових операцій, зокрема Єдиного державного реєстру декларацій, Єдиної системи електронних публічних закупівель ProZorro, Єдиного веб-порталу використання публічних коштів E-data та інших.

Мета таких семінарів – подальше налагодження механізму ефективної взаємодії між фінансовими установами та правоохоронними органами. Задля цього представники Національного бюро повідомили про запровадження нових підходів у інформаційному обміні із використанням сучасних інформаційних технологій, а також про удосконалення у співпраці із Національним банком правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.

Семінар відбувся за підтримки Антикорупційної Ініціативи ЄС в Україні. Участь у ньому окрім НАБУ взяли представники Державної служби фінансового моніторингу України, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а також Transparency International та Центру протидії корупції.

Наступні семінари для фінансового сектору заплановані у Львові, Одесі та Києві.

Довідково

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – це найбільша програма підтримки з боку Європейського Союзу в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Програма складається з трьох компонентів: підтримка новостворених антикорупційних органів; надання міжнародної експертизи антикорупційному комітету Верховної Ради України; посилення спроможності органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів у залученні до процесу боротьби з корупцією у шести пілотних містах України.